Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  1 milyar dolarlık vurgun! Aşkım Kapışmak gözaltına alındı

  Ünlü sunucu Aşkım Kapışmak, 1 milyar dolarlık vurgunla ilgili gözaltına alındı! Son dakika gelişmeleri ve detaylar için hemen tıklayın.

  Ünlü sunucu Aşkım Kapışmak,

  Sibergöz-42 Operasyonu

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde yürütülen “Sibergöz-42” operasyonu kapsamında, 21 ilde gerçekleştirilen çalışmalarda 127 şüpheli, nitelikli dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve suçtan elde edilen malvarlığının aklanması suçlarıyla yakalandı. Operasyonun, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından Ankara merkezli olarak yürütüldüğü belirtildi.

  Aşkım Kapışmak’ın Gözaltına Alınması

  Operasyon kapsamında gözaltına alınan Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak’ın, Ankara’da gerçekleştirilen işlemlerinin ardından İstanbul’dan götürülerek Ankara’ya transfer edildiği bilgisi paylaşıldı. Kapışmak’ın, sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık suçlamalarıyla ilgili soruşturmada yer aldığı ifade edildi.

  Operasyon Detayları ve İddialar

  Şüphelilerin, “Smart Trade Coin” isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden vatandaşları yüksek kazanç vaadiyle aldatıp, otomatik al-sat işlemlerini gerçekleştiren bot uygulaması sattıkları ve yeni kullanıcı getirenlere kazanç vaadiyle “Saadet Zinciri” sistemi oluşturdukları iddia ediliyor. Bu yöntemle uluslararası dolandırıcılık eylemi gerçekleştirdikleri öne sürülen şüphelilerin, 1 milyar dolar haksız kazanç elde ettiği belirtiliyor.

  Yürütülen soruşturma sonucunda 1 milyar TL değerinde 177 taşınmaz ve 61 taşınır mal varlığına el konulduğu aktarılırken, adreslerde yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 kuru sıkı tabanca ve dijital materyallere el konduğu bildirildi. Operasyonun genişleyebileceği ve daha fazla detayın ortaya çıkabileceği belirtiliyor.