Peşinatsız Ev Kredisi Alabilir Miyim?

Son zamanlarda ev almak isteyenler kira öder gibi ev alabilmektedirler. Ev kiralarının oldukça yüksek olduğu günümüzde hem kira ödeyip hem de ev almak oldukça zor olmaktadır. Bundan dolayı birçok kiracı taksit ile ev almaktadır. Ev alırken de özellikle bankalardan kredi çekme durumu söz konusudur. Fakat ev kredisi alırken de bankalar tarafından evin tutarının tamamı verilmemektedir. Bundan dolayı da birçok kişi peşinatsız ev kredisi alabilir miyim şeklinde sorular sormaktadır. Normal şartlar altında peşinatsız ev kredisi almak imkânsız olsa da bir takım yöntemlerle peşinat olmadan ev kredisi alınabilmektedir.

Bankalar ev kredisi verirken evin değerinin %75’i kadar kredi vermektedir. Fakat kredi çekmek isteyen müşterinin kredi notu yüksek ise kalan %25’lik kısım için de kredi verebilmektekiler.

Peşinatsız ev kredisi alabilmek için neler yapmalıyım?

  • Kredi notunuz yüksekse bankaların vermiş olduğu krediye ilaveten ev tutarının kalan kısmı için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Özellikle bankalar ödemesini düzenli yapan ve yüksek gelire sahip müşterilerine ikinci bir kredi de vermektedirler.
  • Arabanız ya da ipotek altına verebileceğiniz herhangi bir mal varlığınız varsa bankalardan kolaylıkla ikinci bir kredi çekebilirsiniz.
  • Eğer ki kredi notunuz düşük ise ve herhangi bir ipoteğe verebileceğiniz mal varlığınız yoksa kredi notu yüksek kefil bularak ikinci krediyi çekebilirsiniz.
  • Eşiniz çalışıyorsa ve en az 4 aylık sigortası yatmış ise eşiniz adına kredi çekebilirsiniz.

Peşinatsız ev kredisi çekebilir miyim diye merak edenlerin uygulayabileceği birkaç yöntem bu şekildedir. Hayalinizdeki evi almak istiyorsanız ve herhangi bir peşinat veremiyorsanız bu yöntemleri uygulayabilir ve ev kredisi çekebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın