Kredi Notu Yüksek Olanlara Maksimum Kredi

Kredi notu bankaların kredi vermesi için en önemli konulardan biri. Genellikle düşük olduğunda kredi çıkmıyor ve bu not sizin bütün geçmişteki banka ödemelerinizin durumunu belirleyen önemli bir detay. Notunuz aslında sizin geri ödeme yapma konusunda ne kadar riskli olduğunuzu da bankalara gösteren bir kanıt niteliğinde. Dolayısıyla puanlama ayrıca önem taşımakta.

Hiç Kart ve Kredi Kullanmasam Kredi Notu Yükselir mi?

Bankalar hiç kredi kartı kullanmayan, önceden kredi çekmemiş, bankayla hiçbir ilişkisi olmamış kişileri riskli olarak kabul ediyor. Çünkü bu durum kredi notunda da puan düşüren bir detay ve eğer puan düşerse de kredi almanız daha zor hale geliyor. Yani bankalarla iyi ilişkilerinizin olması gerekli, hiç olmaması ve kötü olması süreci çıkmaza sokuyor.

Kredi Notu Ne Zaman Yüksek Kabul Edilir?

Kredi notu 1500-1900 arası olduğunda yüksek kabul edilir. Her ne kadar her yüksek kredi notu olana bankalar kesin garanti veriyor anlamı çıkarılamasa da ihtimali çoğalttığı aşikardır.

Yüksek Notla En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Bu sizin maaşınız ve şu anki borç durumunuzla da alakalıdır.  Maaşa göre alınabilecek bir kredi hesabı yapılırsa, aylık gelirinizin %60’ının kredi taksitini ödemesi gerekir. Yaklaşık bir hesap yapılırsa, maaşınızın 20-30 katı arasında miktarda kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak kredi notunuzun yüksek olması kredi miktarının da çok olması ve kesin çıkması anlamına gelmiyor.

Bir Cevap Yazın