Kredi Kullanırken İkinci Krediyi Çekebilir Miyim?

Günümüzde birçok banka müşterisi kredi kullanmaktadır. Ülkemizde askeri ücretle geçinenlerin sayısı düşünüldüğü takdirde ve her gecen gün mali ihtiyacın artması durumları kredi ve kredi kartı kullanımını zorunlu kılmaktadır. Bazı müşterilerin birden fazla kredi ve kredi kartı kullanma ihtiyaçları olmaktadır. Özellikle ev alma, araba alma gibi durumlarda müşteriler ikinci krediyi çekme ihtiyaçları zorunlu olmaktadır. Peki, kredi kullanırken ikinci kredi çekilebilir mi?

  • Bankalar her durumda her müşteriye kredi vermek isteyeceklerdir. Eğer ki kendi bankanızla iletişime geçmeniz durumunda ikinci krediyi çekebilirsiniz. Fakat bankalar sizlere ikinci krediyi verirken sizlerden isteyeceği bir takım unsurlar olacaktır. Bu unsurlar şu şekildedir:
  • Kredi kullanırken ikinci krediyi çekebilir miyim şeklinde merak edenlerin ilk yapması gereken şey kredi notunu yüksek tutmaları olacaktır. Çünkü her banka her türlü kredi çekme talebinde bakacakları ilk nokta kredi notu olacaktır.
  • İkinci krediyi çekmek isteyen müşteriler bankalara maaş bordrosunu ve diğer harcama giderlerini belirtmesi gerekecektir. Aylık sabit bir gelirinizin olması durumunda ve gelirinizin harcamalarınız sonrasında ikinci bir krediye limit kalıyorsa bankalar sizlere ikinci krediyi verebileceklerdir.
  • Aylık geliriniz düşük ise aylık gelirinizi yükseltecek kira geliriniz gibi ekstradan geliriniz varsa bankaya bu durumu belgelemeniz ikinci krediyi çekmenizi kolaylaştıracaktır.
  • İkinci krediyi çekebilir miyim diye merak edenler tüm bunları yapamıyorlarsa kredi notu yüksek olan bir kefil bulabilirler. Kefiliniz yolu ile ikinci krediyi de bankalardan çekebilirsiniz.
  • Son olarak ta eğer ki ipotek altına verebileceğiniz bir mal varlığınız varsa bankalardan kredi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın