Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok insan kredi kartı kullanmaktadır. Özellikle yüksek maliyetli alışverişlerde kredi kartının sunmuş olduğu taksit imkânı kullanıcıları rahatlatan bir durumdur. Fakat bazı durumlarda kredi kartı limiti alışverişiniz için yeteri düzeyde olmamaktadır. Bundan dolayı da kredi kartı limit yükselme işleminin nasıl yapılacağı merak konusu olmuştur. Kredi kartı limit yükseltmek için yapılabilecek çalışmalar şu şekildedir:

  • Birden fazla bankada kredi kartınız varsa öncelikle kredi kartı sayısını 1’e düşürmeye çalışınız. Çünkü kredi kartı limiti yükselmek istediğiniz banka sizlerin diğer kredi kartlarınızı da göreceği için ve aylık gelirinizin anca kullanmış olduğunuz kredi kartlarının borçlarını kapatacağını düşünecektir.
  • Kredi notunuzu yüksek tutup aylık gelirinizi beyan eden belge ile kredi kartını kullanmak istediğiniz bankanın herhangi bir şubesine başvurunuz. Gerekli evrakları temin ettiğiniz takdirde sizlerin kredi kartı limit artışını değerlendireceklerdir. Gelirinize ve harcama durumunuza göre olumlu ya da olumsuz cevap alacaksınız.
  • Aylık geliriniz yüksekse ve banka şubelerine başvuruda bulunduğunuz halde sizlere olumsuz cevap vermişlerse öncelikle tekrardan şubeye gidip ısrarla limit yükseltmek istediğinizi aksi halde kartı kullanıma kapatacağınızı bildirin. Bu durumdan da sonuç alamazsanız bankanın müşteri hizmetlerini arayın ve durumu bildirerek ısrar edin. Birçok banka elindeki müşterileri kaybetmemek için şartlarda esneklik sağlamaktadırlar.
  • Tüm bunları yaptınız ve hala bankadan ret cevabı alırsanız tüm kredi kartlarınızı iptal edebilirsiniz. Bankalar sizlerin kartlarınızı iptal ettiğinizi görünce sizi tekrardan kazanmak için arayacaklar ve fırsatlı kredi kartı teklifinde bulunacaklardır.

Bu yöntemleri yaparak kredi kartı limitimi nasıl yükseltebilirim şeklinde sorunuzun cevabını bulmuş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın