Kaldıraç Sistemler Riskli Midir?

Forex işlemlerinde kaldıraçlı sistem ile yüksek kazanç elde etmek mümkün olmaktadır. Kazanç oranının yüksek olması risk durumunu da düşünmeye neden olmaktadır. Düşük tutarlı yatırımlarda kaldıraç sistemi ile yüksek kazanç elde edilmektedir. Kaldıraç sisteminin riski de göz önüne alınarak yatırımlara buna göre yön vermek gerekmektedir.

Kaldıraç Sisteminin Riski Nedir?

Kaldıraç sisteminde hem kar hem de zarar yüksek boyutlarda olabilmektedir. Kurların yatırımcıların beklentisinin aksine işlediği durumlarda zarar etmek mümkündür. Kaldıraçlı alım-satım işlemlerinde yüksek kazanç elde edilebileceği gibi büyük zarar da edilebilir. Kaldıraçlı sistemde 1’e 100 oranında kar elde etmek mümkündür.

Kaldıraç Sistemi Nasıl Gerçekleşir?

Normal bir yatırımda elinizdeki sermayenin gelişmelere göre karşılığını alırsınız. Kaldıraçlı sistemde işlemi yaptıran kuruluş yatırımcısının az miktardaki sermayesinin 100 katı ile yatırım yapmayı teklif eder. Fiyatların değişimlerini ön görerek yatırım yapılmaktadır. Ön görülen değişimlerin aksi olduğunda zarar edilebilir. Ön görüldüğü gibi fiyatlar gerçekleşirse 1’e 100 kazanç elde etmek mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yazın