Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor?

Bankalar rekabet dolayısı ile her seviyede geliri olan müşterilere kredi kartı vermektedirler. Üstelik harcama potansiyeli yüksek olan ve sürekli yeni ihtiyaçları olacak olan öğrencilere dahi kredi kartı vermektedirler. Özellikle üniversite öğrencilerinin nakit sıkıntıları dolayısı ile kredi kartı kullanma ihtiyacı duymaktadırlar. Bundan dolayı da hangi bankalar öğrencilere kredi kartı vermektedir sorusunun cevabını araştırmaktadırlar. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar şu şekildedir:

Türkiye İş Bankası:

İş bankası her anlamada olduğu gibi öğrencilere de kredi kartı vermektedir. İşte üniversiteli kredi kartı ile öğrencilere özel kampanyalar düzenleyen iş bankası öğrencilere 300 TL limit sağlamaktadır. Öğrenciler bu limiti nakit olarak kullanabileceği gibi alışverişlerinde taksitli şekilde de kullanabilmektedirler.

Ziraat bankası:

Hangi bankalar öğrencilere kredi kartı vermektedir şeklinde merak edenlerin inceleyebilecekleri başka bir banka ise ziraat bankasıdır. Ziraat bankası GENCKART ile öğrencilere 500 TL limitli kart vermektedir. Kart kullanıcıları kartı hem kredi kartı olarak kullanabilmekte hem de vadesiz hesap kartı olarak kullanabilmektedirler.

TEB

Banka üniversiteli öğrencilere 500-1000 TL arası limitli kredi kartı vermektedir. Faiz oranı %1.45 şeklinde olmaktadır.

Yapı Kredi

Banka PLAYCARD kartı ile öğrencilere özel kampanyalar düzenlemiştir.1000 TL limitli olan kartla her harcama döneminde puan biriktirilebilir ve özellikle sinema, tiyatro gibi kültürel etkinlikte kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti bankası üniversiteli öğrencilere 500 TL limitli kredi kartı vermektedir. Kart kullanımı sonrasında oluşan puanları da öğrenciler diledikleri şekilde kullanabilmektedirler.

Vakıf Bank:

Likecart ile öğrencilere 500 TL kullanabilecekleri bakiye vermektedir.

Bir Cevap Yazın