Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Günümüzde ihtiyaçların çoğalması ile birlikte birçok kişi kredi kullanmaktadır. Bazı durumlarda ise bir kredi yetmemekte ve ikinci krediyi de çekme durumunda kalınmaktadır. Özellikle eşi çalışmayan çiftler çalışmayan eşleri adına kredi çekme ihtiyacı duymaktadırlar. Bu durumda da ev hanımlarına kredi veren bankalar aramaktadırlar. Bankalar arası rekabet nedeniyle de birçok banka çalışmayan ev hanımlarına, öğrencilere ve düşük gelirli bireylere dahi kredi vermektedirler. Çalışmayan ev hanımları da bankaların istediği bir takım talepleri yerine getirmeleri karşılığında 10.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilmektedirler. Ev hanımlarının ihtiyaç kredisi alabilmek için yapması gerekenler şu şekildedir:

  • Eğer ki ev hanımları kendi üzerlerine olan mülkiyeti varsa bu mülkiyeti ipotek altına vererek kredi alabilirler.
  • İpotek altına verecek herhangi bir mülkiyeti olmayan ev hanımları eşleri çalışıyorsa ve en az 4 ay sigortalı ise eşlerinin maaş bordolarını bankalara götürmeleri karşılığında 10.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirler.
  • Kredi notu yüksek bir kefil gösterebiliyorlarsa bankalar kefilin kredi notunu ve ödemelerini inceleyerek ev hanımlarına kredi verebilmektedirler.
  • Her kredi de olduğu gibi ev hanımlarının daha önceden kullanmış oldukları kredi kartları varsa banka kredi kartı ödemelerini inceleyecektir. Kredi notu yüksek olan ev hanımlarına bazı bankalar kefilsiz ve ipoteksiz kredi verebilmektedirler.

Ev hanımlarına hangi bankalar kredi vermektedir?

  • Türkiye İş Bankası ●Şeker Bank                                                ●Deniz Bank
  • Ziraat Bankası    ●Yapı Kredi Bankası
  • Vakıf Bank                                                   ● Ak Bank

 

Gibi birçok banka uygun faiz oranı ve kolay ödeme imkânı ile ev hanımlarına kredi verebilmektedir.

Bir Cevap Yazın