En İyi Döviz Yatırımı Tavsiyeleri

Yatırım yapmak isteyenlerin en çok arada kaldığı iki yatırım altın yatırımı ve dolar yatırımıdır. Dolar ve altın fiyatları arsında  ters orantı bulunmaktadır. Doların iyi performansı altın fiyatlarının düşmesine neden olmaktadır. Forex piyasasının çift yönlü işlem hacmi dolar ve altın arasındaki ilişkiyi değerlendirmek için olanak sunmaktadır.

Dolar Yatırımı Karlı Mıdır?

Dolar fiyatlarının yukarı yönlü hareket halinde olmakla birlikte piyasadaki gelişmelerden etkilenmektedir. FED’in varlık alımlarını sonlandıracağı gibi spekülasyonlar dolar hareketlerini etkilemektedir. Altın değer kaybederken dolar almak karlı bir yatırım olacaktır. USD/TL paritesi belli bir seviyenin üzerine çıktığında dolar çok daha fazla kar getirmektedir.

Euro Yatırımı Karlı Mıdır?

Tüm dünyada yaşanan ekonomik hareketler, enflasyon, yüksek faiz oranları gibi etkiler Euro’nun son yıllarda değer kaybetmesine neden olmuştu. Finans piyasasında Euro yatırımları pek karlı görülmüyordu. Euro para biriminin geleceği hakkında olumsuz görüşler bulunuyordu. Son dönemde ise Euro seyrini yukarı doğru yükseltti. Ekonomik verilerin durumuna göre Euro yatırımı yapmak doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın