Aracı Kurum Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birikimlerini değerlendirmek isteyen birçok yatırımcı borsa işlemleri yapmak için aracı kurum aramaktadır. Aracı kurum ile işlem yapmak ve birikimlerini artırmak isteyeceklerdir. Fakat aracı kurum seçimlerinde dikkat edilmemesi durumunda kazanç sağlamak yerine ellerindeki birikimi de kaybetme durumu söz konusu olmaktadır. Bundan dolayı da aracı kurum seçerken nelere dikkat edilmelidir şeklinde sorular yeni yatırımcılarda merak konusu olmuştur.

Aracı kurum seçiminde yatırımcıların piyasa görüşleri değişik olduğundan dolayı farklı özelliklere bakacaklardır. Fakat genel olarak aracı kurum seçimlerinde dikkat edilmesi gereken özellikler şu şekilde olmalıdır:

Her şeyden önce aracı kurumun yasal olup olmadığı incelenmelidir. SPK tarafından denetlenip denetlenmediği incelenmeli ve herhangi illegal bir durumun olmaması incelenmelidir. Çünkü yasal olmayan bir aracı kurumda işlem yapmanız sonucunda kazansanız dahi kazancınızı alamayabilirsiniz.

Aracı kurumunuzun demo hesabı kesinlikle olması gerekmektedir. Yeni yatırıma başlayan biri olarak bu alanda tecrübesiz olmanız olası bir durumdur. Bundan dolayı aracı kurumunuzun demo hesabı olmalıdır ve kendinizi burada geliştirmenizi sağlayacak teknik, temel eğitimleri verebilmelidir.

Aracı kurum seçimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir şeklinde merak edenlerin dikkat etmeleri gereken başka bir konu ise müşteri hizmetlerinin her an sizin ihtiyacınızı karşılayabiliyor olması durumudur. Yapılan işlemlerde zaman kavramı önemli olduğundan dolayı en kısa sürede sizinle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Eğer ki sizleri erteleyecek olurlarsa büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.

Genel anlamda aracı kurum seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir. Aracı kurum secimi yaparken ilk öncelik yasal olup olmadığının incelenmesi durumudur.

Bir Cevap Yazın