Altın Vadeli Hesap Açtıran Bankalar

Merkez bankasının bankaların altın hesapları açabilmesinin önündeki engeli kaldırması ile artık bankalar müşterilerine altın hesapları açtırabilmektedir. Bu şekilde de hem kendi çarı işlemlerini artırmakta hem de müşterilerinin birikim yapmasını sağlamaktadırlar. Özellikle düğün, nişan vb gibi özel günlerde altın takıların çok olması durumu ve bu altınları evde saklamanın oldukça riskli olması nedeniyle bir çok banka müşterisi altın yatırımı hesabı açtırmaktadır. Ve bu doğrultuda da altın vadeli hesabı açtıran bankalar hangileridir gibi sorular bir hayli çoğalmaktadır. Altın vadeli hesap açtıran bankalar şu şekildedir:

Ziraat Bankası:

Ziraat bankası altın vadeli hesap açtırmak isteyenler herhangi bir hesap işletim ücreti ödememektedirler. Bankanın altın hesabı açma yetkisine sahip olan şubesine giderek hesap açtırabilirler. Minimum hesap açtırma limiti 5 gram olarak belirlenmiştir. Banka her ayın belirli günlerinde müşterilerine yatırımlarını artırmak istediklerinde altın alma şansı vermektedir.

Garanti Bankası

Hangi bankalar altın hesabı açtırmaktadır şeklinde merak edenlerin inceleyebileceği başka bir banka ise Garanti Bankasıdır. Garanti bankası 10 gram altın alt limiti ile müşterilerine hesap açtırmaktadır. Yıllık faiz getirisinden faydalanmak isteyenlere de yıllık gram cinsinden faiz vermektedir.

Vakıf Bank

Banka 5 gram altın ile hesap açtırabilmektedir. Vadeli ve vadesiz hesaplar olarak müşterilerine iki türlü imkan sağlamaktadır. Vadesiz hesapta herhangi bir faiz alamazken vadeli hesapta faiz getirisi elde edebilmektesiniz.

Halk Bankası

Vadeli altın hesabı açtıran banka minimum 10 gram altın ile hesap açtırmaktadır. Ayın belirli tarihlerinde müşteriler hesaplarına altın alımı yapabilmektedirler.

Bir Cevap Yazın